Domyślny tytuł

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Europo, nie odpuszczaj! Brońmy polskich sądów. Płock

5 lipca, 2018/19:00 - 11 sierpnia, 2018/20:00

Już od prawie dwóch lat wspólnie bronimy naszego prawa do sądów niezależnych od polityków.
Teraz nadszedł kolejny moment naszej batalii. 3 lipca zacznie działać ustawa o Sądzie Najwyższym, sędziowie Sądu Najwyższego będą usuwani, a zastąpią ich ci wskazani przez politycznych nominatów PiS z Krajowej Rady Sądownictwa. Ale nie musi się tak stać!

Ratunkiem może być skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Może to zrobić Komisja Europejska, która stoi na straży przestrzegania Traktatów. Trybunał może wstrzymać działanie ustawy.

Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej i jako jej obywatelki i obywatele możemy korzystać z jej instytucji do obrony naszych praw!

We wtorek, 26 czerwca, odbyło się przesłuchanie polskiego rządu przed Komisją Europejską. Dzień później odbędzie się posiedzenie KE, na którym mogą zostać podjęte decyzje ws. działań wobec działania polskich władz.

Nasz głos jest spójny z tym, co myślą mieszkanki i mieszkańcy Polski! Według badań więcej osób uważa reformę sądownictwa, przepychaną przez Prawo i Sprawiedliwość jako szkodliwą niż poprawiającą sytuację. Dla ponad połowy badanych w sondażu jest ona niezrozumiała .

Pokażmy Komisji, że liczymy na nią przy obronie naszych praw! Spotkajmy się razem pod Sądem Okręgowym w Płocku. Pokażmy nasze przywiązanie do państwa prawa i europejskich wartości!

Please follow and like us:
error

Szczegóły

Start:
5 lipca, 2018/19:00
Koniec:
11 sierpnia, 2018/20:00
Strona internetowa:
www.wolnemiastoplock.pl

Organizator

Wolne Miasto Płock
Telefon:
+48509293320
Email:
biuro@wolnemiastoplock.pl
Strona internetowa:
www.wolnemiastoplock.pl

Miejsce

Płock pl.Narutowicza 6
pl. Narutowicza 6
Płock, Mazowieckie 09-400 Polska
+ Google Map