Domyślny tytuł

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

SEJM JEST NASZ

18 lipca, 2018/09:00 - 23:30

Żądamy natychmiastowej realizacji zaleceń Komisji Europejskiej. Polityka precz od polskich sądów!

18 lipca rozpoczyna się sesja Sejmu, od którego żądamy natychmiastowej nowelizacji ustaw sądowych zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej. To ostatni moment na uniknięcie procesu przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, którego spodziewany wyrok będzie oczywisty. Wyrok międzynarodowego Trybunału wykluczy Polskę z rodziny państw praworządnych. PiS odpowiada przyspieszeniem wymiany składu sędziów SN. Trzeba to powstrzymać.

Działacze ruchów obywatelskich: KOD, Strajku Kobiet i Obywateli RP będą tego dnia wchodzić na ogrodzony barierkami i objęty zakazem Kuchcińskiego, bezprawnie zamknięty teren wokół sejmowych budynków. Wesprą ich parlamentarzyści opozycji, ich immunitety będą chronić również obywateli, którym posłowie i senatorowie zapewnią asystę. To pokojowy protest i żadnej siły ani agresji nikt z protestujących nie użyje. Decyzja należy do władz. Albo zaakceptują obywatelski wiec na „zakazanej ziemi”, albo jawnie, na oczach polskiej i międzynarodowej opinii publicznej podepczą poselskie immunitety.

Każdy wybór jest dla władzy zły. Sami zdecydują, który jest lepszy.

To przełom. Po raz pierwszy od dawna inicjatywa wymyka się z rąk PiS i przechodzi w ręce zorganizowanego obywatelskiego społeczeństwa. To my spowodowaliśmy uruchomienie sądowego procesu o polską praworządność w europejskim Trybunale. To my dzisiaj już nie protestujemy, ale żądamy rozwiązań znoszących jawne, łamiące konstytucję bezprawie. Sprawa jest nie tylko wagi najwyższej, nie tylko o Polskę i polską wolność w niej chodzi – to moment, w którym polski Rubikon przekroczyć możemy my, a nie oni. Możemy zmienić bieg historii.

Bądź przed Sejmem 18 lipca od rana. Zostań do wieczora. Słuchaj wiadomości – obrady Sejmu mogą się zacząć jeszcze 17 lipca. Walka o praworządność z pewnością potrwa. Sejm kończy obrady w piątek. W następnym tygodniu Senat. Bądź blisko. Dzieje się historia.

Jeżeli nie jesteś gotowy, aby wejść z nami na teren Sejmu, bądź blisko. Bądź z nami przed Sejmem.

Komitet Obrony Demokracji
Obywatele RP
Ogólnopolski Strajk Kobiet

Please follow and like us:
error

Szczegóły

Data:
18 lipca, 2018
Czas:
09:00 - 23:30

Miejsce

warszawa sejm
Wiejska 4/6/8
Warszawa, Mazowieckie 00-902 Polska
+ Google Map