Jak jeden magister dwóch doktorów topi.

PiS, Pan i Sługa. Władza w strachu, władza w długach. Żeby zrozumieć krytyczną sytuację – oficjalnie kroczącej od zwycięstwa do zwycięstwa – Zjednoczonej Prawicy, wystarczy iść w pierwszym dniu promocji np. na piersi kurczaka do dużego sklepu i posłuchać ludzi. Po hura poparciu dla PiS – za 500 plus, za „13 emeryturę”, za wstawanie z kolan – śladu nie zostało. Kolejka prawie jak za komuny, a w kolejce wku…ony elektorat po polsku narzeka na ceny i po polsku wyklina PiS ogólnie, a co „ważniejszych” w szczególności. O winie Tuska podejrzanie cicho, a i obrońców „dobrej zmiany” wywiało.

Ustawa kagańcowa, przy rosnącej inflacji, to nie są zaplanowane igrzyska (na pewno nie na ten czas), to nie jest tylko kolejny krok w zawłaszczeniu sądów. Ustawa kagańcowa to brzytwa, której tonący PiS się chwycił. Brzytwa duża, brzytwa ostra, a woda głęboka i wzburzona. Niezgoda społeczeństwa, opór sędziów, a przede wszystkim kroki prawne Komisji UE sprawiają, że Suweren, że Polacy zostali postawieni przed zero jedynkowym wyborem, albo Unia Europejska, albo PiS. Wprawdzie Kaczyński, Duda, a przede wszystkim Ziobro, od lat się na takie dictum przygotowywali, ale wybory prezydenckie przemienione w plebiscyt pod tytułem Duda Wypier-Pol albo Kidawa, i Polska w UE, raczej do wygranej Dudy nie przybliżają.

Moim zdaniem cała ta pisowska hucpa jest już nie do wygrania. Niewiadomą są tylko wielkość i skutki przegranej. Zaś „ustawa kagańcowa”, która w założeniach jej głównego twórcy, zapewne Ziobry, miała władzę PiS umocnić i zabezpieczyć ich bezprawne często złodziejskie działania przed możliwością rozliczeń i kary, przyspieszy tylko termin ostatecznej klęski. Duda już się tego domyśla, Kaczyński wie, ale obaj nie mają już dobrego wyjścia – magister Ziobro obu doktorów za jaja złapał mocno i w dół ciągnie.

 

Adam Czejgis.

Please follow and like us:
error

2 thoughts on “Jak jeden magister dwóch doktorów topi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *