Kaczyński i Razem razem?

Przez cztery lata w pozaparlamentarnej opozycji Partia Razem zawsze była osobno. Krótko przed wyborami wspólnie z SLD i Wiosną stworzyli koalicję, by zaraz po wejściu do Sejmu ustawić się osobno, żeby za chwilę zagłosować razem z PiS-em. Coś tu nie gra?

Ilu to już polityków przejechało się na kombinacjach z panem towarzyszem prezesem? Między innymi Lepper i Giertych wkręceni w latach 2005/2007, później w 2016 r. przewodniczącego Petru oślepiło światełko w tunelu, następnie Kukiz chciał być fest i za gest sprzedał KRS itp.

Ale wychodzi na to, że nie wszyscy to pamiętają i wciąż znajdują się ryzykanci, co dla chwilowych politycznych zysków tyłki do góry przed Kaczyńskim wypinają. Politycy Partii Razem postanowili wszem zapominalskim przypomnieć, że neokomunizm od neonazizmu niedaleko leży i wspólnie z PiS mają głosować tak, żeby składki od bogatych ściągać, po czym je skonfiskować – burżujom na starość pieniądze niepotrzebne. Już same zapowiedzi takiego głosowania wydawałyby się strzałem w stopę, chyba że współdziałanie Partii Razem i towarzysza pana prezesa Kaczyńskiego miałoby się z czasem pogłębiać. Wtedy tylko patrzeć jak do oszołomów z prawa za małą chwilę i na dłuższą chwilę dołączą oszołomy z lewa. I będą oszałamiać dopóki Kaczyński czerwonym sosem ich nie podleje i na przekąskę nie łyknie.

Dla przypomnienia Partii Razem. Jak wam własna polityczna przyszłość już na starcie kadencji wisi, jak Wam się wydaje, że Wasi wyborcy współpracę z PiS pobłogosławią, to dla czystości sprawy od razu za gabinetem pana towarzysza Morawieckiego zagłosujcie. I miejcie nadzieję, że Kaczyński wdzięczność okaże, do Państwa PiS na salony zaprosi, nie nakrzyczy i nie zmiksuje – przynajmniej na razie. Szerokiej drogi i żegnam bez żalu, jeśli się sprawdzi, że paniom towarzyszkom i panom towarzyszom z Partii Razem wspólne głosowanie z „katotalibanem” nie zgrzyta.

Nie można być trochę przeciw i trochę za, gdy Państwo towarzysza prezesa to Republika Banasiowa, gdzie Prezydentowi wolno łamać prawo, Premierowi kłamać. To władza, gdzie minister może zostać hejterem, a hejter ministrem. „Dobra zmiana”, która urzędników przerabia w kryminalistów, a kryminalistów urzędnikami mianuje. Władza, co z gangsterami się brata, faszystami i kibolami podpiera. I chwali raz Boga, dwa razy Kościół, sto razy Kaczyńskiego. I dzieli „Pisma” i ludzi według przydatności dla wodza, dla partii. Jedna kanalia więcej niż stu świętych znaczy, jeden głupiec ponad setką profesorów stoi, bo swoi, bo zrobią wszystko, co im prezes każe. Nieważne, czy bandzior z bejsbolem, czy oszust w białych rękawiczkach, byleby skutecznie zastraszał i gnoił opozycję. Czym większy cham, im sprawniejszy krętacz, tym lepiej. Albo jesteś patriota, Polak prawdziwy i popierasz PiS, albo jesteś nikt.

To jest władza mafijna, władza totalitarna i żadna miękka opozycja sobie z nią nie poradzi. Opozycja nie musi nazywać się „totalną”, ale jej działania muszą być stuprocentowo jasne. Taka totalna opozycja nie musi od razu wygrać, ale też nie pozwoli się zmarginalizować i wcześniej czy później doprowadzi do przejęcia władzy i będzie w stanie sprawiedliwie rozliczyć przeszłość, bez szkody dla praworządności i z zyskiem dla przyszłości.

Ze złoczyńcami się nie dogaduje, z oprawcami się nie współpracuje – ich się zwalcza. By nie stać się niewolnikiem lub wspólnikiem „katów” należy wszystkimi dostępnymi niezabronionymi Konstytucją cywilizowanymi metodami o swoje prawa i wolności walczyć. 

Adam Czejgis.

PS Właśnie w telewizorze niejaki Gawkowski z ministerialną wyższością wyjaśnił , że Lewica będzie Kaczyńskiemu ustawę Kaczyńskiego poprawiała. I na to wychodzi,że on się zgodził. I wespół zespół dla dobra ojczyzny i dalszej współpracy, dla dużej kasy, na początek burżujów skubać będą.

Please follow and like us:
error

1 thought on “Kaczyński i Razem razem?

  • Pyszny soczysty tekst. Wreszcie ktoś, to znaczy Adam Czejgis, ośmielił się skrytykować te niewinne dzieciątka o dobrych serduszkach i wielkich umysłach. Pani aktywistka zapytana co myśli o nowej KRS odpowiedziała … ale aborcja itd. Na pytanie, czy Razem wejdzie do KO … ale aborcja…itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *