Kaczyński spoko, Schetyna won?

Ludzie, czyście powariowali? Jeszcze nie ułożone nowe kluby parlamentarne, jeszcze nie zebrał się parlament, a wy już chcecie Schetynę wyrzucać? To co, Kaczyński znowu w porzo …. kiedyś była wina Balcerowicza, później – Tuska, dzisiaj – Schetyny. Ile jeszcze razy na ten stary numer będziecie się nabierać?

 • Zdałeś?
 • Zdałem, ale nie zdałem.
 • Nie zdałeś?
 • Przecież mówię k…., że zdałem, tylko nie zdałem.

Pan prezes Kaczyński wygrał wybory, ale przegrał.

Pan przewodniczący Schetyna przegrał, ale wygrał.

A jak jest naprawdę?

To, co się wyprawia w polskiej polityce, medialnie wygląda na takie śmietnikowo – gwiezdne wojny: gnój się leje, kraj się topi, a suweren łeb ma w gwiazdach, dupę w fiołkach. Ale w realu jest inaczej.  Wybory 2019  nie były tylko walką o taką czy inną władzę, to była walka o życie, o przyszłość polskiej państwowości i o rządzić lub siedzieć mafijnych rządzących. Wybory w dzisiejszej Polsce to bitwy światów i zaświatów, bitwy niekiedy na siłę odrealniane, a mimo to o najbardziej policzalnym wyniku i prawie natychmiastowych skutkach.

Maj 2019 roku, Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrane niewątpliwie przez prezesa towarzysza Kaczyńskiego. Skutek dla Polski w UE żaden. W Polsce gloryfikacja pozaprawnej opartej na kłamstwie skuteczności PiS-u i rozpad, stworzonej głównie dzięki Schetynie, Koalicji Europejskiej i szukanie winnych. A najlepszym, najmodniejszym winnym jest dziś przewodniczący Schetyna.

Październik 2019 roku Wybory Parlamentarne. Wybory, o których – pamiętając ostatnie sondaże – można śmiało powiedzieć, że towarzysz prezes Kaczyński zwyczajnie umoczył. Utracił większość w Senacie i wprawdzie zachował niewielką przewagę w Sejmie, ale stało się to kosztem osłabienia własnej partii i wzmocnienia koalicjantów (czyt. zapłacił uzależnieniem, a może i ubezwłasnowolnieniem, od Ziobry i Gowina) Ale to nie Kaczyński, a Schetyna według tych internetowych mędrców ma wypie…… ?.

Może już niezadługo rzeczywiście będzie dobry czas na zmiany, tyle że to nie wszystkowiedzący na facebooku i geniusze na twitterze będą o tym decydować. A robią to i skutecznie przykrywają porażkę towarzysza prezesa i jego kłopoty, i kłopoty jego Banasiów.

Jakoś już tak coraz mniej się pisze, że Kaczyński musi odejść. Może to i dobrze, bo to towarzysz prezes i jego wybór kolegi na szefa NIK, a także wyjątkowo dla partii PiS szkodliwe objazdowe ględy przyczyniły się do niewątpliwego dołowania tej antyludzkiej władzy. Czyli Kaczyński niech na razie spokojnie sobie rządzi, a Schetyna niech spie…. ?Jakie to k…. łatwe, jakie to k… małe, jakie to k… głupie, jakie nieodpowiedzialne.

Ludzie kochane, jedni goniliście Biedronia, inni Ujazdowskiego, teraz gonicie Schetynę, a i za Kidawę Błońską ostro się już bierzecie –  macie prawo. Ale czy macie rozum, czy gniew? Czy wyważona krytyka, czy huzia na Józia? Czy macie poczucie czasów? Czy nie widzicie, że Wasze publiczne często słuszne “święte” oburzenie, połączone z całkowitą dyskredytacją opozycyjnych polityków niepasujących do Waszych układanek, bywa inspirowane ? I jest powielane w tysiącach i szkodzi tak samo np. PO czy Wiośnie, jak i Wam i nam wszystkim szkodzi – czy nie widzicie? Nie pomaga tylko szkodzi. Bo( choć chcę wierzyć, że nie jest to przez Was zamierzone) to niestety pomagacie rozmydlać pisowskie przekręty i zasłaniać czynione przez PiS krzywdy. Czy naprawdę tego nie wiecie, że jeden, później drugi (często niesprawiedliwy) Wasz wpis, wykluczający z kręgu ludzi dobrej woli ideowo z Wami niespójnych demokratycznych opozycjonistów, uruchamia lawinę hejtu, niszczy z trudem osiągany kompromis. KOMPROMIS – sedno demokracji.

Na koniec, wszystkim Wam ludziom PRZYZWOITYM tym super BEZKOMPROMISOWYM internetowym wykluczaczom, tym z lewa i tym z prawa życzę:  żebyście nigdy nie zostali przez los zmuszeni, aby Wasze super radykalne internetowe idee w realu praktycznie zastosować. Uwierzcie staremu, że nie jesteście na to gotowi. 

Adam Czejgis.

Please follow and like us:
error

3 thoughts on “Kaczyński spoko, Schetyna won?

 • Mój wpis na moim profilu:
  .
  Schetyna musi odejść? -Nie! Schetyna musi pozostać i dalej robić swoje.
  .
  W całej sieci rozlega się sroga krytyka pana Schetyny, są krzyki “Schetyna musi odejść” itd. Uczestniczę w tych kłótniach i staję w obronie Schetyny i całej PO. Oto niektóre moje wpisy:

  .

  Tak, kocham PO i podziwiam pana Schetynę. Platforma jest jedyną siłą polityczną w Polsce, która jest racjonalna, godna, mądra. Jedyne co frustraci mogą zarzucić panu Schetynie, to -uwaga- “brak charyzmy”. Czyli że nie porywa tłumów. Chcecie uczciwego i mądrego demokraty, czy nawiedzonego idiotę co porwie tłumy niewiadomo gdzie? Proszę zauważyć, że gdyby był po stronie opozycji jakiś genialny charyzmata porywający tłumy, to mógłby śmiało działać obok Schetyny, ale takiego NIE MA.
  .
  Ludzie, trzeba cenić to, że w tak dramatycznych okolicznościach, MAMY JESZCZE zdrową, mądrą opozycję, która się nie podzieliła, która się nie zwalcza, która się nie kłóci, która nie robi głupich rzeczy, tylko uczciwie robi to co trzeba. To wszystko zawdzięczamy genialności Schetyny, jego uczciwości, bo Schetyna jednoczy całą PO, oraz scala całą demokratyczną opozycję. Schetyny robi rzeczy genialne.
  .
  Na Białorusi, w Rosji i na Węgrzech gdy tylko tam pojawiły się reżimy, wtedy szybko zaczęły się tam różne operacje przeciwko opozycji, w wyniku czego opozycje w tych krajach zostały błyskawicznie podzielone, skłócone, ośmieszone i ZNISZCZONE! W tych państwach reżimy wygrywają kolejne wybory z fenomenalną przewagą, a opozycja tam jest tylko statystą. Natomiast dzięki mądrości polskiej opozycji- w tym główni PO, w Polsce opozycja nie dała się podzielić, nie dała się skłócić, w Polsce nasza opozycja twardo trwa i depcze po piętach reżim, aż w końcu ten reżim padnie i wyląduje w więzieniu! Już mamy Senat. Ludzie, Senat jest nasz! Do Senatu powróciła demokracja! To stało się tylko dzięki Schetynie i całej PO, oraz dzięki jedności całej opozycji.
  .
  Panie Schetyna, dziękujemy, podziwiamy, doceniamy. Są w Polsce jeszcze tacy, co doceniają ciężką pracę.

  .#####.

  Oto moja odpowiedź na zarzut, że PO jest nieudolna i słaba z powodu Schetyny i dlatego “Schetyna musi odejść”:

  .

  Popatrzcie na tą całą potęgę pisowskiego reżimu, który ma bezgraniczne poparcie Kościoła, oraz dysponuje przeogromnym medialnym aparatem podłej i zakłamanej propagandy, więc jest cudem, że w tak trudnych warunkach Platforma toczy równorzędną walkę. Odczepcie się od PO i od Schetyny! Marzy wam się wybawca narodu, co zjawi się na białym koniu i porwie do boju naród aż do efektywnego zwycięstwa? To zapewniam wszystkich, że tak się nie stanie, że tak nie będzie!
  .
  Trzeba długiej, ciężkiej i wytrwałej pracy, trzeba wyrzeczeń, aby ten brutalny reżim obalić. A politycy są na tyle mocni, na ile popierają ich obywatele. A Wy nie gwarantujecie żadnego poparcia ruchowi, oraz żadnego poświęcenia z waszej strony też nie będzie, za to potraficie pokrzykiwać i atakować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *