„Medialni przestępcy” z niczego – tak PiS ich tworzy.

Słyszeliście państwo o warszawskim radnym Jacku Ozdobie? Tak, tak, to ten sam, któremu „wsio rawno”, czy Praga warszawska czy czeska Praga, któremu wrocławskie bloki jak grzyby wyrastają na Bródnie, a przeniesienie lokalizacji gimnazjum niczym nie różni się od likwidacji gimnazjum.

“Sok z Buraka” wynajął bez przetargu lokal w Płocku? Jacek Ozdoba zawiadamia prokuraturę.

Warszawski radny PiS Jacek Ozdoba zapowiedział, że złoży do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

Takie i podobne nagłówki portali internetowych miały rozreklamować kandydata na posła, uderzyć w KO i przykryć aferę prezesa NIK. Kandydat na posła zrobił z siebie to, co zawsze … a kołdra do przykrycia okazała się i za cienka, i za krótka.

Pan Ozdoba sławny był, ale to już historia, dzisiaj pan radny to pan kandydat na posła, który kandyduje z Mazowsza z okręgu 16 [Płock] i to w Płocku teraz intelektem błyszczy. Otóż pan radny wykombinował sobie, że skoro jeden z członków stowarzyszenia Wolne Miasto Płock był kiedyś przedstawicielem na Polskę radia, które udostępniło swoją domenę portalowi „Sok z Buraka”, to całe stowarzyszenie „Sok” wyciska. Tak jakby jeden warszawiak co mieszkał w czeskiej Pradze mógł przeflancować tę Pragę nad Wisłę, wrocławskie bloki za Bródno mogły robić, a gimnazjum znikać i się pojawiać.

Otóż pan radny Ozdoba do prawdy materialnej ma stosunek luźny raczej, za to fantazja trzyma się go trwale. Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Płocka z mgieł i z farmazonów stworzył, później z przytupem w blasku fleszy do Prokuratury przez dwa dni nosił i zaniósł.

Co prokurator z tym zrobi, to już mało ważne, grunt że kandydat Ozdoba swoją czujność obywatelską wyborcom przypomniał i darmową kampanię zrobił. No, może ta reklama to taka całkiem za darmo nie będzie. Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców Płocka Wolne Miasto Płock rozważa złożenie pozwu do Sądu w związku z naruszeniem dóbr osobistych dwóch osób oraz dobrego imienia Stowarzyszenia. (na dole pełny tekst oświadczenia WMP).

A od autora: Jestem członkiem stowarzyszenia WMP, jestem zwykłym robolem na skromnej emeryturze. Piszę tu nieporadnie tak, jak umiem i wszystkie teksty podpisuję własnym imieniem i nazwiskiem. Jestem stary i brzydki, ale nie mam problemu, żeby patrzeć w lustro, mimo tego, że czasem zalajkuję któryś post na „Soku z Buraka”, że czasem napiszę zbyt ostro. Mogę patrzeć w lustro, bo to, co robię, robię zgodnie ze swoim sumieniem. Nie podpieram się żadną partią, żadnymi niby wyższymi celami, szanuję ludzi i brzydzę się kłamstwem. A najbardziej brzydzę się dobrze wykształconymi „analfabetami moralnymi”, którzy dla kariery zrobią wszystko, którzy dla władzy okłamią wszystkich, którzy dla korzyści oplują każdego.

Oświadczam, że siedziba WMP W lokalu przy 3 Maja 18 nigdy nie była wykorzystywana do działalności związanej z „Sokiem z Buraka”. Nigdy jakikolwiek członek stowarzyszenia nie miał z tym satyrycznym portalem żadnych formalnych ani towarzyskich związków związanych z działalnością WMP.

Wszyscy wiedzieli, że jako stowarzyszenie korzystamy z lokalu. A to, co robi pan radny Ozdoba, to obrzydliwe nakręcanie afery, której w Płocku nie ma. Owszem, portal „Sok z Buraka” czasem udostępniał wpisy internetowe WMP, które są publiczne. Strona WMP, także czasem – niezbyt często – udostępniała publiczne wpisy portalu „Sok z Buraka”. Tak działa internet, gdyby pan Ozdoba nie wiedział. I to ma być afera?

Adam Czejgis.

 

OŚWIADCZENIE
STOWARZYSZENIA WOLNE MIASTO PŁOCK

W związku z pomówieniami kandydata na posła RP – Jacka Ozdoby, Stowarzyszenie Wolne Miasto Płock oświadcza co następuje:
1. Pan Andrzej Szuliński nie jest związany z portalem pn „Sok z Buraka” od listopada 2018r.
2. Lokal Stowarzyszenia Wolne Miasto Płock nigdy nie był wykorzystywany w związku z działalnością portalu „Sok z Buraka”.
3. Biuro Stowarzyszenia mieści się w lokalu użytkowym przy ul. 3-go Maja 18 lok. 5 został wynajęty na podstawie umowy najmu lokalu z dnia 19.11.2018. W umowie zostały określone m.in.: warunki opłat miesięcznego czynszu najmu, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Płocka Nr 4580/2018 z dnia 20.09.2018r. oraz Zarządzeniem Prezydenta Miasta Płocka Nr 492/2011 z dnia 06.06.2011r. Stawka czynszu jest zgodna ze standardem obowiązującym w budynku przy ul. 3-go Maja 18. Nadmieniamy, że budynek ten jest w złym stanie technicznym i wymaga remontu.
4. W budynku przy ul. 3-go Maja 18 mają swoje siedziby także inne stowarzyszenia i organizacje pożytku publicznego.
5. W imieniu Stowarzyszenia umowę najmu podpisały inne osoby – w tym czasie upoważnione. Stanowczo oświadczamy, że nie byli to: Andrzej Szuliński i Iwona Szkopek.
6. We wskazanym lokalu Stowarzyszenie prowadzi działalność zgodnie ze swoim Statutem.
7. Wynajem lokalu użytkowego w żaden sposób nie wiązał się z samorządową kampanią wyborczą.
8. Członkiem Stowarzyszenia może zostać każdy, bez względu na swoje poglądy polityczne, zainteresowania, miejsce pracy czy sposób spędzania czasu wolnego.

Stowarzyszenie Wolne Miasto Płock rozważa złożenie pozwu do Sądu w związku z naruszeniem dóbr osobistych dwóch osób oraz dobrego imienia Stowarzyszenia. 

WMP.

 

Please follow and like us:
error

2 thoughts on “„Medialni przestępcy” z niczego – tak PiS ich tworzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *