Swiatełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli 14.04.19. godz.19.00 Stary Rynek w Płocku.

Serdecznie zapraszamy na manifestację poparcia dla nauczycieli. Weźcie ze sobą świece. Ułożymy z nich piękny wielki wykrzyknik, znak protestu!!! 

Nie będzie wolnej Polski bez wolnych niezależnych nauczycieli.
Jeśli ta władza, władza Kaczyńskiego i PiS, władza oparta na kłamstwie, przekupstwie i pogardzie „spacyfikuje” polskich wolnych nauczycieli, jeśli na to pozwolimy, to jako społeczeństwo cofniemy się w rozwoju, cofniemy się w naszym człowieczeństwie.
Wszyscy jesteśmy nauczycielami. Wszyscy jesteśmy uczniami.
Nauczyciele kochani, to Wy jesteście kowalami naszej przyszłości, to od Was, od Waszej wiedzy, od Waszego zaangażowania zależy rozwój naszej ojczyzny.
Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie było w niej tylu wspaniałych nauczycieli, którzy przez 123 lat zaborów nie pozwolili umrzeć naszej polskości.
Nie byłoby wolnej Polski, gdyby w czasie okupacji nie było tajnego nauczania, gdyby nie było wspaniałych odważnych polskich nauczycieli, którzy pod groźbą śmierci nauczali Polaków. A także w PRL-u, kiedy to uczyli nas oni, wbrew władzy, prawdziwej polskiej historii.
I nie będzie wolnej Polski bez wolnych niezależnych nauczycieli.
Jeśli ta władza, władza oparta na kłamstwie, przekupstwie i pogardzie „spacyfikuje” polskich wolnych nauczycieli, jeśli na to pozwolimy, to jako społeczeństwo, cofniemy się w rozwoju cofniemy się w naszym człowieczeństwie.
Wszyscy jesteśmy nauczycielami. Wszyscy jesteśmy uczniami.

Wolne Miasto Płock.

Please follow and like us:
error

1 thought on “Swiatełko z wykrzyknikiem dla nauczycieli 14.04.19. godz.19.00 Stary Rynek w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *