Wiec przeciw przemocy i nienawiści.

Zdjęcie użytkownika Monika Niedźwiecka.
Publiczne · Organizatorzy: Monika Niedźwiecka   
Sobota 19:00-20:00 Plac Narutowicza 19 stycznia 2019 r.
Spotkajmy się w dzień pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza.Pomilczmy o tym co się stało ,bo cóż można powiedzieć Przynieście światełka i białe róże.To będzie godnościowy protest przeciw nienawiści i przemocy .Nam nie wolno nienawidzić .Bądźmy dla siebie dobrzy.

Krystyna Borowska —Bądźmy przynajmniej symbolicznie razem z Rodziną zamordowanego Prezydenta Gdańska

Monika Niedźwiecka —Przynieście znicze w sobotę ułożymy wielkie serce ❤.Nienawiść nie może mieć ostatniego słowa. Miłość jest silniejsza .#stopnienawiści

Gazeta Wyborcza Płock: “W poniedziałkowy wieczór kilkuset płocczan mimo ślizgawicy i mroźnego, przenikliwego wiatru przyszło na pl. Narutowicza na wiec przeciw przemocy i nienawiści. Zorganizowała go i skrzyknęła wszystkich na Facebooku Monika Niedźwiecka.

Poza Moniką Niedźwiecką nikt nie zabierał głosu, nie było wznoszonych wiecowych haseł i okrzyków. Tylko w pewnym momencie wszyscy unieśli w górę zapalone znicze lub telefony i tak trwali w minucie ciszy. Później z głośnika Czesław Niemen zaśpiewał „Dziwny jest ten świat”, popłynęły słowa piosenki Jacka Kaczmarskiego: „Co postanowisz, niech się ziścić. Niechaj się wola Twoja stanie. Ale zbaw mnie od nienawiści. Ocal mnie od pogardy, Panie”. Nikt nie rozmawiał, nie palił papierosa. Kiedy muzyka milkła, milczenie tłumu było wręcz porażające. Wiele osób bezgłośnie płakał”

“Już po zakończeniu wiecu prezydent Nowakowski dzielił się z nami refleksją: – Pamiętam, kiedy też tak dużo ludzi stało w tym miejscu w obronie sądów. I wtedy przyszedł jakiś agresywny mężczyzna i wykrzykiwał, że siedział w więzieniu, i właśnie sądy o to winił. Nie swoje uczynki, za które został skazany, ale sądy. I pomyślałem teraz, że jednak mowa nienawiści jest bardzo groźna…”

Wolne Miasto Płock

Wolne Miasto Płock
Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *